Saç ekimi, saç dökülmesi ya da saç kaybı sonucu meydana  gelen seyrelme ve kellik sorununa doğal çözüm yoludur. Saç köklerinin artık aktif olmadığı alanlara sağlıklı saç köklerinin mikro cerrahi yöntemlerle nakledilmesidir. Saç ekiminde amaç, doğal ve kalıcı olarak kellik sorununun çözülmesidir. 

Saç dökülmesini durdurmak ve kökleri güçlendirmek için en etkili yöntemlerden biri saç PRP uygulamasıdır. PRP (Platet Rich Plasma)  trombosit yönünden zengin plazma anlamına gelmektedir.  Saç için PRP tedavisinde kişiden alınan kan belli aşamalardan geçtikten sonra yeniden kişiye enjekte edilir. Kanın yeniden enjekte edildiği bölgede doğal bir onarım ve yenilenme süreci başlar.

PRP tedavisi;  

  • Saçın güçlenmesinde,
  • Dökülmenin durdurulmasında,
  • Kopma ve kırılmaların azaltılmasında,
  • Saçların parlak ve gür görülmesinde etkilidir.

Bir diğer yöntem ise saç mezoterapisidir. Saç mezoterapisi yönteminde ince uçlu iğneler kullanılarak saç derisine orta bölümden minik dozajlarla mikroenjeksiyon yapılır.

Bu sayede cildin fonksiyonel tabakası olan dermis tabakası uyarılarak saç kökünün gerek duyduğu mineraller, oligelement, vitaminler ve düzenleyiciler dokuya verilir.