Botox, tıpta birçok alanda kullanılmaktadır. Genellikle yüz bölgesinde mimik kaslarının hareketiyle ortaya çıkan çizgi ve kırışıklıkları azaltmak için ve aşırı terleyen bölgelerdeki terlemeyi en aza indirmek için kullanılır. Yüzde en çok alın, kaş arası, göz çevresi ve ağız çevresinde ortaya çıkan dinamik çizgilenmeler botox sonrası, kasların hareketinin azaltılması ile birlikte daha genç ve gergin bir yapıya kavuşur. Botox, uygulamadan 15-20 dakika önce sürülen lokal anestezik kremler sayesinde az ağrılı yapılan bir işlemdir. Yapılan işlemin etkisi 3-7 günde başlamakta 15 günde tam olarak oturmakta ve yaklaşık 4-6 ay sürmektedir.

DOLGU: Dolgu, kırışıklıkları gidermek ve cilde hacim vermek için yapılan uygulamadır. En çok kaş arası , göz çevresi , alın ve dudak çevresi için tercih edilmektedir. İlerleyen yaş ile birlikte ciltteki Hyaluronik acid azalır, dokuda boşalmalar meydana gelir. Dolgu ile birlikte cilt eski dolgun görünümüne kavuşur. İşlemin etki süresi kişinin cilt yapısı, yaşı gibi nedenlere bağlı olarak değişmekle birlikte genellikle 6-8 aydır.

Uygulama yapılacak bölge lokal anestezik krem ile uyuşturulur. İnce uçlu bir iğne ile dermis tabakasına girilir. Çok acı hissettiren bir işlem değildir. Enjeksiyon yerinde hafif kızarıklıklar oluşabilir. Birkaç saat yada birkaç günde kaybolur.

CİLT MEZOTERAPİ: Cilt mezoterapisi  bir orta deri tedavisidir. Çok ince ve kısa iğne uçları ile yapılan uygulama hafif bir ağrı hissettirebilir. Uygulama sonrasında ciltte hafif kızarıklıklar oluşabilir. Uygulama yapılan bölgeye 8 saat su değdirilmemesi gerekir.

Mezoterapi; Kalp yetersizliği, böbrek yetersizliği ve diyabet hastası olan kişilere uygulanmaz.